Google Adwords- Rozšířené textové reklamy: 10 věcí, které potřebujete vědět

Google Adwords- Rozšířené textové reklamy: 10 věcí, které potřebujete vědět

Google AdWords vydává reklamy s rozšířeným textem. Těšíte se? Ale mnohem důležitější otázka je, jste na ně připraveni? Tato změna je největší za posledních 15 let. Pořád je to trochu k neuvěření, ale Google skutečně zvýší své reklamní texty dvojnásobně.

AdWords Rozšířená textová reklama

Takže co přesně se mění? Zde je 10 věcí, které inzerenti potřebují vědět o Expanded Text Ads (ETA).

1. Co jsou to rozšířené textové reklamy?

Rozšířené textové reklamy jsou 2x větší než aktuální textové reklamy. Nové reklamy jsou navrženy tak, aby maximalizovaly výkon v mobilních výsledcích vyhledávání s větším titulkem a extra dlouhý popisem. (Přestože hovoříme o mobilech, to samé platí i pro desktopy.)

Zvětšené textové reklamy se budou zobrazovat ve všech zařízeních – počítačích i mobilních zařízeních – a budou se automaticky zalamovat v závislosti na velikosti zařízení.

Google začal testovat rozšířené reklamy ve 2. čtvrtletí roku 2016.

2. Proč Google provádí tuto změnu?

Google oznamuje tuto největší změnu pro textové reklamy AdWords od zahájení této služby před 15 lety.

Před několika měsíci, Google začal přemýšlet o tom, jak by se reklama AdWords vypadala v případě, že by vytvořili AdWords v dnešním mobilní světě, kde více než půl bilionu vyhledávání provedených na Google za rok je provedeno přes mobilní zařízení.

Google s prvním krokem směrem k vytvoření jednotného zobrazení ve všech zařízeních přišel v únoru, když odstranil pravý sloupec v desktopovém vyhledávání. Nyní se toto odstranění jeví jako přirozený vývoj od super-velkých titulků zavedených v roce 2011.

3. O kolik větší jsou tyto Rozšířené reklamy?

Rozšířené textové reklamy jsou 2x větší (tedy přesně o 47 procent) od dnešních textových reklam AdWords.

Nyní máte celkem 140 znaků pro reklamu, místo současného limitu 25-35-35. Twitter zatím nekomentoval myšlenku Googlu který přijal limit 140 znaků. Zde je trochu více informací o změnách z blogu AdWords:

StandardníRozšířená
Více výrazné nadpisyJeden nadpis (max 25 znaků)Dva nadpisy (max 2 x 35 znaků)
Delší popisDva řádky popisu (2 x 35 znaků)Sjednocený dlouhý popis (max 80 znaků)
Relevantní zobrazovaná URLRučně zadáváná zobrazovaná adresa URL. Jakýkoliv nesoulad mezi zobrazovanou a cílovou URL vedlo k zamítnutí reklam.Doména je automaticky propsána z cílové URL, aby byla zajištěna přesnost. Můžete přizpůsobit cestu URL.

Takže si spočítejte všechny ty znaky navíc a můžete vytvářet poutavé a emocionální reklamy, kterým uživatelé neodolají a kliknou na ně.

4. Jak nové rozšířené textové reklamy vypadají?

Zde máte názorné před a po, jak se reklamy budou zobrazovat na mobilních zařízeních a desktopech:AdWords Rozšířená textová reklama

A tady je to, jak rozšířené textové reklamy budou vypadat v rozhraní AdWords:

expanded-text-ads-creation

5. O kolik se rozšíří nadpisy?

Inzerenti budou mít k dispozici 2 krát 30 znaků. Do současné chvíle byli inzerenti omezeni na 25 znaků. To znamená, že se vaše nadpisy zvětší o 140 procent!

6. O kolik se zvětší popisy?

Inzerenti budou mít k dispozici 80 znaků. Do současné chvíle byli inzerenti omezeni na 2 x 35 znaků. To znamená, že se popisy zvětší o 14 procent.

7. Co se mění se zobrazováním adres URL?

AdWords automaticky přepíše doménu z cílového URL.

Inzerenti pak mohou přidat až dvě cesty ke zvýšení viditelnosti adresy (s omezením 15 znaků).

8. Zlepší to CTR?

Ano! Více textu znamená větší viditelnost. První zprávy naznačují, že u rozšířených textových reklam je vidět nárůst CTR až o 20 procent.

Na zahraničních stránkách WordStream zaznamenali nárůst CTR o zhruba 12 procent přidáním rozšíření reklam nebo volání na mobilní textové reklamy – takže očekávají, že zvýšení počtu znaků nadpisu a popisu by mělo vést k většímu počtu kliknutí.

Bez ohledu na to, můžete se vsadit, že další podrobné analýzy o nárůstu přibudou s praktickým nasazením do provozu.

9. Kdy budou nové reklamy dostupné?

Google postupně spustil nové textové reklamy ve všech zemích a postupně na všech účtech během letošního léta. Takže zákazníci v ČR mohou tyto nové reklamy přidávat.

10. Co byste měli udělat před nasazením nových reklam?

Zvýšit své skóre kvality co nejdříve! Skóre kvality je již nejdůležitější metrikou v účtu AdWords, ale je to o tom, aby se pro vás stala ještě důležitější.

Na internetu je nespočet článků a rad jak zvýšit skóre kvality.

Čím dříve své nové reklamy nasadíte, tím dříve získáte náskok před konkurencí.

 

Tento článek byl volně přeložen z www.wordstream.com/blog/ws/2016/05/25/google-expanded-text-ads. Z této adresy byly také použity obrázky.

Sdílejte!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *