Nazdrowia house – recenze

Pokud se chystáte na Erasmus do Porta určitě se Vám naskytne možnost bydlet v Erasmus house Nazdrowia (či Nasdrowia). Jelikož jsem si začal shánět bydlení docela pozdě, tak jsem po této možnosti skočil. Kamarádka tady dříve bydlela a varovala mě, že se jedná o bordel house, ale že zde poznáte mnoho přátel z celého světa, které vám vydrží na celý život. Pod tyto slova se mohu jen podepsat.

Pokud jste tedy milovníky ticha a hygieny, určitě tento článek nemusíte číst dále fotky vás možná i vyděsí.

Pokoje

V tomto době se nachází 9 pokojů. Jeden ve „sklepě“ kde je pokoj pro dva. V přízemí se nachází dva pokoje pro jednoho a jedno dvoulůžko. V prvním patře se nachází tři pokoje pro dva a dvě jednolůžka. Pokud tedy je celý barák obsazený, je v něm 14 lidí. Což je pro zábavu super, ale má to samozřejmě i své nevýhody. Připravit se musíte také na miniaturní rozměry pokojů (až na ten ve sklepě) a bohužel také plíseň. My jsme měli v pokoji i hlasité vrzající dveře, takže pokud spolubydlící spal a já někam šel, zákonitě jsem ho probudil.

Kuchyň

Pokud nastane čas oběda či večeře, v kuchyni se stojí i fronty na to abyste si mohli něco udělat. Dost se v kuchyni motáte a hromadí se i nádobí. Někdo se samozřejmě na nádobí vykašle a nechá ho ležet neumyté. V kuchyni občas netekla teplá voda a museli jsme mít nádobí ve studené.

Koupelny

Přestože se uvádí pět koupelen – 3 dole, 2 nahoře, využitelné jsou tři. Ve dvou neteče teplá voda a u jedné není prkýnko na záchodu, tudíž pro dámy nevyužitelné. V koupelnách je bohužel plíseň.

Hluk

Zdi jsou jako papírové, takže pokud nemáte náladu se zúčastnit nějaké party, stejně musíte. Záleží také samozřejmě na ohledu spolubydlících, ale nahoře slyšíte z druhých pokojů i pokud si někdo povídá.

Zima

V Portugalsku jsou samozřejmě mírné zimy, ale pokud bydlíte ve starém baráku jako je Nazdrowia určitě to pocítíte. V domě je sice topení, ale majitel ho zapíná, jen opravdu v akutních případech a dům se nemá čas ohřát. Majitel také nachází různé výmluvy, aby topení nezapínal a ušetřil tak.

Okna vůbec netěsní a při dešti i protékají. Jak je možné vidět na fotkách a videu níže.

Lidi

Faktor, který dokáže všechny tyto věci vyrovnat. Musíte mít, ale štěstí. Pokud chytnete skvělou partu, užijete si neskutečnou zábavu. Musíte trochu zatnout zuby a nad lakomostí Arsenia (majitel domu) se povznést a dělat si z ní srandu. Anebo si najít za menší peníze kvalitnější bydlení, stačí lépe hledat.

Sdílejte!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *