Seminář – Sport, vzdělání a kultura v současné době

Seminář – Sport, vzdělání a kultura v současné době

Dne 20.4.2016 se konal seminář na území Vysoké školy Ekonomické. Seminář nesl název Sport, vzdělání a kultura v současné době. Přednášejícími byly významné osobnosti v oblasti sportu a zdravého životního stylu: Jan Wolf (radní MHMP), Miroslav Jansta (místopředseda ČOV), Carlo Capalbo (zakladatel Pražského mezinárodního maratonu), Jan Pirk (věhlasný kardiolog), Petr Havlíček a Dagmar Mostecká, odborníci na výživu a rehabilitaci.

Dopolední program:

Seminář - Sport, vzdělání a kultura v současné době

Seminář – Sport, vzdělání a kultura v současné době

Jan Wolf (radní MHMP)
Miroslav Jansta (místopředseda ČOV)
Carlo Capalbo (zakladatel Pražského mezinárodního maratonu)

Dopolední program byl spíše teoretický a první dvě přednášky byly víceméně o politice a o číslech. Třetí přednášku měl ital Carlo Capalbo, který přednášel v angličtině, ale sympaticky se snažil zapojovat češtinu, pokud dané výrazy dokázal říct.

 

Odpolední program:

Jan Pirk (věhlasný kardiolog)
Dagmar Mostecká (odborník na výživu a rehabilitaci)
Petr Havlíček (odborník na výživu a rehabilitaci)

Jan Pirk vedl přednášku spíše jako osobní názory a tipy na zdravé sportování pro lidi, kteří mají sport jako hobby. Během tréninku radí především doplňovat magnesium a draslík, po flámu druhý den netrénovat, 3 hodiny před startem závodu se najíst a rozhodně nedoporučuje běhání na boso (pokud tak neběháte celý život).

„Maraton se nedá vyprávět maraton se musí zažít.“

„Půlmaraton je supr, to je takovej vejlet.“

Jan Pirk

Dále doporučuje, abychom každé ráno cvičili 20 minut své záda a břicho, sportovali všestranně a ideálně 3x týdně podle vzorce (220-věk, z toho 75% po dobu 50-60 minut). Pro inspiraci doporučuje knihu Emil běžec. Svůj názor proti bezlepkovým dietám je přímý, myslí si že máme jíst všechno. Prakticky jsem se všeho jeho názory ztotožnil.

„Běžky nemaj žádnou chybu.“

Jan Pirk

Dagmar Mostecká se navrátila k teoretickému vyprávění a seznámila nás jak je důležité mít rovnováhu jak fyzickou tak psychickou.

Seminář zakončil Petr Havlíček, známý z televize. Potvrdil, že psychické problémy jsou spínacími signály k problémům které se snažíme řešit pouze změnou jídelníčku. Jeho hlavním poselstvím je vnímat každému sám sebe a sledovat co mu nejvíce vyhovuje. K pojmu „superpotravina“ uvedl, že takových potravin máme v české zemi dostatek, pouze je nevnímáme. Na závěr uvedl, že nesouhlasí s vynecháním pšenice či mléka z jídelníčku, pouze tvrdí, že těchto surovin konzumuje příliš a stačilo by je omezit.

Velice zajímavý seminář, u kterého jsem ani na minutu nelitoval, že jsem se ho zúčastnil.

Sdílejte!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *