Cestování přes Brussels Charleroi

Charleroi - BruselLetěli jsme z Porta do Prahy s menší zastávkou v Brussels, lépe řečeno ve městě Charleroi. To, že nízkonákladové společnosti nemají letiště přímo ve velkých městech je známé. Toto letiště se nachází něco kolem 66-75 km jízdou autem/autobusem.

Naše čekání mělo trvat 8 hodin. Moc jsme toho neměli, takže jsme se chtěli vydat do města Charleroi. Přestože je to například do blízkého nákupního centra pouze 7-8 km, z letiště nevede žádná cesta kudy se dá jít pěšky (zkusili jsme letiště obejít, ale žádná varianta pro pěší se tu nenachází). To znamená, že musíte po silnice, chvílemi možná i po dálnici a to je přeci jen krajně nebezpečné.

Autobus do Charleroi

Zkusili jsme se zeptat na Autobus do Charleroi na informacích, ale jedna cesta stála, pro nás příliš vysokých, 10 euro. Tedy 20 euro za zpáteční lístek.

Autobus do Bruselu

My jsme čas na odjezd do Bruselu neměli, ale zahlédli jsme reklamy na autobus

Jedna jízda: 13 euro
Zpáteční jízdenka: 20 euro.

Možná že existují i levnější varianty, ale my jsme se po nich nepoohlíželi.

Wifi není zdarma

V dnešní době nepochopitelná věc. Na letišti Vám nedají zdarma čuchnout k internetu. Pokud chcete využít Wi-Fi musíte platit a to ne zrovna málo. Pokud jste si mysleli, že alespoň několik minut budete mít zdarma pro zjištění nějakých základních informací, tak Vás toto letiště Vás vyvede z omylu.

Bez internetu tedy ani nemůžete použít například Uber, který by Vás mohl z letiště levně dostat.

Charleroi - Brusel

Příště si tedy 8 hodinové čekání rozmyslím a poletím přes jiné letiště, pokud to bude možné.

Sdílejte!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *